© 2023 by Domo Glass Sp.z o.o.     

Wszystkie prawa zastrzeżone           

Polityka prywatności i Regulamin                                

szklane panele do kuchni warszawa
02 maja 2024

Lustro na wymiar - na co zwrócić uwagę?

Wybór lustra do łazienki czy przedpokoju nie powinien opierać się jedynie o pasujący rozmiar. Są inne czynniki, które warto wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że zakup będzie satysfakcjonujący. Dlaczego ma to znaczenie? W przeciwieństwie do wielu innych elementów wyposażenia lustra nie ograniczają się do funkcji dekoracyjnych, ale pełnią ważną rolę na co dzień. Korzystanie z nich jest tak naturalne, że wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak istotne są. Poranna pielęgnacja, makijaż, układanie włosów, golenie zarostu - to tylko część tego, co ułatwia nam lustro. Wybór niepasującego do potrzeb, modelu sprawi, że każda z tych czynności może stać się uciążliwa. Warto więc wziąć pod uwagę kilka czynników.            

Na skróty: 

 

Kształt pasujący do przestrzeni            

Podczas planowania lustra na wymiar, pierwszą kwestią jest najczęściej wybór kształtu. Najpopularniejsze to oczywiście prostokąt, owal lub okrąg, można jednak zdecydować się na oryginalne opcje, takie jak heksagon, romb, czy nawet zupełnie nieregularną i asymetryczną wizję. Decyzja o kształcie musi być dopasowana do pomieszczenia, w jakim ma się znajdować lustro. Niezależnie od tego, czy mowa o łazience, sypialni, czy przedsionku, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wystrój i charakter, jaki chce się mu nadać. Przykładowo, w klasycznym, staromodnym przedpokoju, obok pejzaży w drewnianych ramkach, nie powinno się wieszać ekscentrycznego trójkątnego lusterka, a zamiast tego warto zdecydować się na tradycyjny, prostokątny model. Podobnie należy zwrócić uwagę na same meble. Jeśli szafki łazienkowe i kabina prysznicowa cechują się delikatnymi, obłymi krawędziami, dobrym wyborem może być lustro okrągłe czy owalne. Jedną z podstawowych zasad, które warto pamiętać, jest to, że szerokie, prostokątne zwierciadła mogą optycznie powiększać pomieszczenia.            

Zaskakująca paleta barw

Kolor lustra? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to kwestia, którą warto wziąć pod uwagę. Najczęściej korzysta się tylko z jednego, standardowego zabarwienia, niezależnie od tego, gdzie znajduje się lustro. Warto jednak zagłębić się w temat i odkryć, jak odcień wpływa na funkcjonowanie zwierciadła. Oryginalne, zjawiskowe modele o intensywnym złotym kolorze to wspaniała ozdoba pomieszczeń w stylu glamour. Innymi wykorzystywanymi w aranżacji wnętrz barwieniami są grafitowy czy miedziany. Zupełnie przeciwna opcja to lustra Opti White, które cechują się większą przejrzystością i brakiem koloru, dzięki czemu gwarantują klarowny, estetyczny wygląd i naturalne odbicie. Istnieje również ceniona opcja nazywana “lustrami upiększającymi” - Miralite Natura. To lustra na wymiar o subtelnym brzoskwiniowym zabarwieniu, które niweluje zielonkawy odcień szkła, zapewniając niezwykle naturalne i atrakcyjne odbicie.            

panele szklane do kuchni warszawaNiezwykłe dodatki do luster            

Idealne lustro na wymiar przygotowane przez doświadczonych szklarzy to nie tylko sama tafla zwierciadła - to także zaskakujące, innowacyjne dodatki. Oczywistą opcją są ramy, na przykład z eleganckiej stali, w dowolnych kolorach. Oprócz nich istnieją nowoczesne rozwiązania, które zwiększą komfort użytkowania i zrobią wrażenie na gościach. Najpopularniejsze z nich to oświetlenie LED montowane z tyłu, znany od lat sposób na zapewnienie pomieszczeniom dodatkowego źródła światła, jednocześnie podkreślając ich wygląd. Obecna technologia sprawia, że można ułatwić ich obsługę za pomocą włącznika dotykowego lub automatycznego zapalania światełek po wykryciu ruchu. Dla osób szukających większych unowocześnień opracowano umieszczone w lustrze zegary lub stacje pogodowe.            

Lustro na wymiar to doskonałe rozwiązanie, kiedy wyposaża się mieszkanie. Umożliwia dobranie idealnych parametrów, dzięki czemu zwierciadło nie tylko ozdobi przestrzeń, ale i zapewni wygodne, przyjemne użytkowanie. Warto zwrócić uwagę na szczególnie ważne kwestie, takie jak wymienione powyżej - dzięki nim nic nie zakłóci komfortu i harmonii wystroju. Warto jednocześnie pamiętać, że umieszczenie lustra również powinno być przemyślane, zwłaszcza w łazience. Powieszone zbyt nisko, tuż przy umywalce, będzie szybko pokrywać się osadem z wody i mydła. Wszelkie dodatkowe informacje i rady można zasięgnąć u profesjonalnych szklarzy.            

WROĆ DO BLOGA