© 2023 by Domo Glass Sp.z o.o.     

Wszystkie prawa zastrzeżone           

Polityka prywatności i Regulamin                                

kabina prysznicowa warszawa
11 kwietnia 2024

Jakie szkło jest najlepsze do produkcji kabiny prysznicowej?

Kabiny prysznicowe wykonane z tworzywa sztucznego nie są częstym wyborem przy projektowaniu nowoczesnych łazienek, ustępując miejsca oszklonym modelom. Choć może się wydawać, że to delikatna i krucha konstrukcja, jest zupełnie inaczej! Do tworzenia kabin wykorzystuje się szkło hartowane, zwane również szkłem bezpiecznym. Ta nazwa doskonale oddaje jego właściwości: to mocny i wytrzymały materiał, które trudno zniszczyć. Co ważne, nawet w przypadku, w którym to się stanie, szkło hartowane rozbija się na wiele drobnych odłamków o tępych krawędziach, dzięki czemu niweluje ryzyko zranienia człowieka. Wykonana z niego kabina prysznicowa na wymiar może być nie tylko funkcjonalna, ale także zjawiskowa i nadająca pomieszczeniu niezwykłego charakteru.

Na skróty: 

Kabina prysznicowa - szkło ornamentowe, Float czy mleczne?

Jakie są rodzaje szkła hartowanego, z których wykonuje się kabiny prysznicowe? Istnieje kilka rodzajów, które często wybiera się do łazienek. Wybierając odpowiedni typ, należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i upodobania. Niektórym zależy przede wszystkim na efekcie wizualnym, dla innych priorytetem jest nieprzejrzystość gwarantująca poczucie prywatności. Wiele osób zwraca też uwagę na to, jak widoczne na powierzchni szkła są osady wapienne powstające ze spływającej wody, a co za tym idzie, jak często trzeba ją czyścić. Przedstawimy dostępne opcje i wyjaśnimy, czym się wyróżniają.

kabina prysznicowa warszawaSzkło przejrzyste Float

Podstawowy, powszechnie używany typ szkła: bezbarwny i transparentny. To najczęściej wybierana opcja, z łatwością spełniająca wszelkie oczekiwania klientów. Kabina prysznicowa wykonana z tego rodzaju szkła jest prosta, elegancka i uniwersalna, pasuje do każdego typu wnętrza. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że optycznie powiększa pomieszczenie, dzięki czemu będzie idealnym wyborem nawet do niewielkich łazienek.

Szkło OptiWhite 

OptiWhite to specjalny rodzaj szkła, który przypomina Float, jednak lepiej przepuszcza światło, w ten sposób zapewniając niemal 100-procentową przejrzystość i brak jakiegokolwiek zabarwienia. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą wyeksponować wnętrze kabiny.

Szkło satynowe 

Bywa nazywane również szkłem mlecznym. Jest nieprzejrzyste, z jednej strony gładkie, a z drugiej matowe i lekko chropowate. To rozwiązanie, które cieszy się popularnością z dwóch powodów: po pierwsze, zapewnia najwyższy stopień intymności, skutecznie osłaniając przed wzrokiem innych osób korzystających z łazienki. Nawet w przypadku, kiedy liczna rodzina jest zmuszona korzystać z jednej łazienki, kabina prysznicowa ze szkła satynowego zagwarantuje poczucie prywatności. Drugi korzyść płynąca z używania tego rozwiązania to słabo widoczne osady wapienne, które zostawia po sobie woda. Na przejrzystym szkle są one wyraźne i wymagają częstego czyszczenia. Wersja mleczna zapewnia estetyczny wygląd, choć oczywiście nie niweluje to potrzeby utrzymywania powierzchni w czystości. Minusem jest fakt, że nawet odpowiednio dobrana kabina prysznicowa na wymiar ze szkłem satynowym będzie optycznie pomniejszać pomieszczenie. Przez to nie jest polecana do niewielkich łazienek.
 

Szkło dymione

To przejrzyste szkło, które barwione jest na wybrany kolor, często jest to grafitowy. Ciemna kabina prysznicowa na wymiar może być ozdobą łazienki i doskonale podkreślić jej styl. Choć jest transparentna, zapewnia nieco więcej poczucia intymności niż Float czy OptiWhite. Za problem można uznać kwestię osadów wapiennych - ich kolor mocno odznacza się na tle szkła dymionego, przez co są widoczne i wymagają częstego czyszczenia.

Szkło ornamentowe

Kolejną opcją jest kabina prysznicowa ze szkła ornamentowego, czyli półprzezroczystego i ozdobionego wzorem. Ten typ jest wybierany ze względu na swoje aspekty wizualne, które mogą pasować do charakteru aranżacji. Często zapewniają więcej prywatności, niż Float lub OptiWhite.

Istnieje wiele sposób na aranżację łazienki, a wraz z nimi - na wybór szkła do kabiny prysznicowej. Przedstawiliśmy popularne, lubiane rozwiązania, które mogą stać się wspaniałą ozdobą przestrzeni. Ważne jest, by dokładnie przeanalizować ich właściwości i wybrać ten typ, który spełni wszelkie oczekiwania. Szkło do kabiny prysznicowej musi łączyć w sobie użyteczność i piękno.

WROĆ DO BLOGA