© 2023 by Domo Glass Sp.z o.o.     

Wszystkie prawa zastrzeżone           

Polityka prywatności i Regulamin                                

szklane panele do kuchni warszawa
11 kwietnia 2024

Płyty szklane do kuchni zamiast płytek - czy warto?

Kuchenne ściany wyłożone ceramicznymi kafelkami to tradycyjny wybór, używany od pokoleń. Występują w różnych kolorach i często są ozdobione grafikami, jednak ich wygląd mogą szpecić fugi, które żółkną z czasem. Coraz częściej w mieszkaniach pojawia się alternatywa w postaci szklanych paneli do kuchni. Nie chodzi oczywiście o kruche, delikatne szkło, które może pęknąć przez przypadkowe uderzenie lub wystawienie na zbyt wysoką temperaturę. Wykorzystuje się do tego szkło hartowane, nazywane również szkłem bezpiecznym. Jest ono nie tylko znacznie wytrzymalsze i mocniejsze niż zwyczajne, ale też stanowi mniejsze zagrożenie dla ludzi nawet w sytuacji, w której zostanie zbite - nie 

Na skróty: 

Szklane panele do kuchni - zalety

Główny powód, dla którego wiele osób decyduje się na szyby do kuchni zamiast płytek, to walory estetyczne. Gładkie i lśniące szkło to niezwykle elegancki materiał, uwielbiany zwłaszcza w nowoczesnych i minimalistycznych projektach. Położone na ścianie gwarantuje podkreślenie charakteru przestrzeni, jednocześnie nie zabierając miejsca i umożliwiając dalszą aranżację. Daje to też niesamowitą okazję do skorzystania z punktowych świateł i taśm LED, by stworzyć zjawiskowy efekt podświetlonego szkła.

Inna opcja to pokrycie płyt nadrukami: malowniczymi pejzażami, ozdobnymi motywami kwiatowymi, a nawet własnymi zdjęciami, na przykład rodzinnymi. Wszystkie te obrazy będą doskonale prezentować się na płaskiej, gładkiej powierzchni szkła do kuchni.

A mówiąc o gładkiej powierzchni… To właśnie jedna z największych zalet płyt! Sprawia ona, że ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe. Nie ma w nich żadnych fug, jak w ceramicznych kafelkach, dlatego brud i bakterie nie mają żadnego miejsca, w którym mogą się zbierać. Ręcznik papierowy lub ściereczka, do tego odrobina detergentu lub płynu używanego do mycia okien, a powierzchnia będzie lśnić czystością. Wszelkie plamy z tłuszczy i inne zabrudzenia da się łatwo usunąć z gładkich paneli szklanych do kuchni.

Prosty projekt i montaż szkła do kuchni

Szklane panele do kuchni mogą zostać wykonane z różnych typów materiału: OptiWhite, matowego, ornamentowego, a także dymionego, czyli barwionego. Z wielu dostępnych opcji można łatwo wybrać idealną, która wkomponuje się w styl pomieszczenia. Szkło do kuchni z nadrukiem będzie wyglądać niesamowicie, niezależnie, czy wybierze się panoramę miasta, bukiet kwiatów, czy fotografię z rodzinnego spotkania. Warto zwrócić uwagę, że wysokiej jakości nadruk jest ukryty wewnątrz płyty, dzięki czemu nie trzeba się obawiać starcia go podczas czyszczenia powierzchni.

Montaż wybranych szklanych paneli do kuchni może się odbyć przy pomocy specjalnego kleju, profili lub mocowań punktowych. Co ważne, nie ma potrzeby skuwania starych płytek ceramicznych - szkło można zainstalować na nich. W ten sposób można zaoszczędzić wiele pieniędzy i czasu. 
 

panele szklane do kuchni warszawaSzyby do kuchni zamiast płytek - wiele aranżacji

Panele szklane do kuchni to rozwiązanie, które przyciąga coraz więcej osób - powodem może być jego niezwykła wszechstronność. Istnieje wiele sposobów na to, by ozdobić i spersonalizować szkło. Wiele osób decyduje się na prosty, ale widowiskowy efekt lakierowania na wybrany kolor, który jest uniwersalny i wspaniale pasuje do różnych przestrzeni. Interesującą opcją jest zamontowanie płyt w taki sposób, by pod ich taflą ukryć oświetlenie LED, tworząc zjawiskowy, świetlisty obraz. Panele szklane do kuchni mogą również zostać położone na gotowej tapecie, by uchronić ją przed niszczeniem i zachować piękny wygląd na dłużej. Jest multum opcji, dlatego warto zdecydować się na szkło na ściany, i samemu odkryć ulubioną aranżację.

Jeżeli w planach jest położenie szyb do kuchni zamiast płytek, projekt musi być dokładnie przemyślany. Warto skorzystać z oferowanej przez szklarzy możliwości wykonania

płatnej próbki szklanej z nadrukiem wybranego zdjęcia lub ilustracji. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że kolory i sam wybrany obraz będą odpowiednio dopasowane do przestrzeni. Na ekranie monitora grafiki mogą mieć nieco inny odcień niż po nadrukowaniu na szkle, dlatego upewnienie się z pewnością okaże się pomocne.

WROĆ DO BLOGA